Deprecated: Using ${var} in strings is deprecated, use {$var} instead in /home/stopfgmiran/public_html/wp-content/plugins/contact-form-7-to-database-extension/CF7DBPlugin.php on line 575
محروم از نوجوانی: چگونه مردم در گرجستان دختران زیر سن قانونی خود را شوهر می دهند؟ - ناقص‌سازی جنسی زنان

ترجمه از کمپین گام به گام تا توقف ازدواج کودکان در ایران
prof_pic10به منظور جلب توجه به مشکل ازدواج های زودهنگام، عکاس دارو سولاکوری (DARO Sulakauri)، مراسم ازدواج دختران زیر سن قانونی در روستایی در گرجستان را به تصویر کشید.

  • این پروژه درباره ازدواج های زودهنگام در گرجستان است. من با نشان دادن مکانی که ازدواج ها اتفاق می افتد و چهره دخترانی که اعضای خانواده آنها این ازدواج را در این سن پذیرفته اند سعی داشتم تا به موضوع نزدیک تر شوم.

من داستانی از زنان گرجستان می خواستم و و قتی که به دنبال موضوع می گشتم توسط مرکز توانبخشی روانی- پزشکی قربانیان شکنجه متوجه ازدواج زودهنگام در گرجستان شدم. من از عدم آگاهی خودم نسبت به وجود چنین معضلی شگفت زده شدم.
بر حسب اتفاق، خانواده ای در روستایی از منطقه کاختی Kakheti یافتم که دختر ۱۷ ساله بود و ازدواج او نزدیک بود. او به داماد ۲۲ ساله برای اولین در روز نامزدی معرفی شده بود. من با داماد ملاقات کردم و او هم مرا به مراسم عروسی دعوت کرد و به من اجازه عکس برداری داد. این اولین گام برای شروع مجموعه ای عکس از ازدواج های زودهنگام بود.
من این پروژه را با هدف بالا بردن سطح آگاهی مردم گرجستان درباره ازدواج زودهنگام آغاز کردم؛ موضوعی ناشناخته هم در چشم دولت و هم جامعه. گرجستان یکی از بالاترین نرخ های ازدواج زودهنگام را در بین کشورهای اروپایی به ویژه در میان اقلیت های قومی به خود اختصاص داده است. دختران برای درک مفهوم ازدواج بسیار جوان هستند. این دختران در حالی به خانواده شوهر تحویل داده می شوند که تقریبا از تحصیل محروم بوده اند و در آینده هم امکانی برای ادامه تحصیل نخواهند داشت. براساس آماری از سوی وزارت آموزش و پرورش گرجستان، بیش از ۷۰۰۰ دختر در تمام کشور بین سنین ۱۳ تا ۱۵ سال هر ساله مدرسه را رها می کنند. در روستاهای گرجستان، تنها تعدادی در سنین نوجوانی از دبیرستان فارغ می شوند و به دانشگاه می روند.
مشکل رو به رشد در زمینه ازدواج زودهنگام، نقض قانون اساسی اروپا و مواد حقوق بشر و حقوق کودکان است که نمایی هست از مناظره بین شیوه های فرهنگی و  حقوق بشر بنیادی.
وقتی که پروژه برای اولین بار در رسانه های اجتماعی مطرح شد، پاسخ ها ناهمگون بود. بزرگ ترین مخالفان از گروه اقلیت های قومی بودند که خواستار از بین بردن عکس ها بودند. عکس ها چیزی را به نمایش می گذاشتند که پیشتر نمایش داده نشده بود: در یک چارچوب شهروندان می توانستند در مورد مسئله ای مناظره کنند و یا نظر خود را ابراز دارند
منبع
deprived-of-adolescence_02 deprived-of-adolescence_03 deprived-of-adolescence_04-min deprived-of-adolescence_07 deprived-of-adolescence_09 deprived-of-adolescence_10-min deprived-of-adolescence_11
 


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *