مردم روستای پسک می‌گویند آنچه که در روزنامه‌ی شهروند با عنوان ازدواج دختران ۷تا ۱۱ ساله در این روستا منتشر شده کذب است.
۵۶۶۶۰۱سایت محلی «اروم‌نیوز» گزارش داد که روحانی، ریش‌سفیدان و اهالی روستا شب گذشته در مسجد جمع شدند و به انتشار خبر کذب در مورد ازدواج دختران ۷تا۱۱ ساله در این روستا اعتراض کرده و خواستند تا فرماندار خوی و دهیار از مردم روستا عذرخواهی کنند.
روزنامه شهروند در شماره‌ی دوشنبه ۲۱ تیرماه خود نوشته‌ای با تیتر «عروسی خوبان» منتشر کرد که در آن از ازدواج دختران کم سن و سال در روستای پسک خوی خبر می‌داد.
در این نوشته خبرنگار روزنامه‌ی شهروند با دهیار و فرماندار خوی نیز گفتگو کرده و آنها نیز با تائید این موضوع نمونه‌هایی را مثال زده بودند.
حالا اما اهالی روستای پسک خوی می‌گویند این خبرها کذب است و دهیار و فرماندار باید به جای دامن زدن به این خبرهای دروغین به فکر راه و بهداشت و مدرسه برای روستا باشند. آنها خطاب به فرماندار خوی گفتند: «اگر شما راست می گوئید و به فکر حل مشکلات این روستا هستید شعار ندهید و بجای آبرو ریزی به فکر رفع مشکلات چندین ساله جاده، بهداشت و درمان، آموزشی و … ما باشید چراکه دختران ما بعد از اتمام کلاس پنجم ابتدایی امکاناتی برای ادامه تحصیل ندارند و مجبور به ترک تحصیل می شوند.»
ایران هیچ قانونی مبنی بر ممنوعیت ازدواج افراد زیر ۱۸ سال ندارد و علی‌رغم هشدارهای سازمان ملل در مورد اصلاح قوانین، ایران همچنان معتقد است ممنوعیت ازدواج افراد زیر ۱۸ سال با آموزه‌های دینی تداخل دارد.
منبع


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *