Deprecated: Using ${var} in strings is deprecated, use {$var} instead in /home/stopfgmiran/public_html/wp-content/plugins/contact-form-7-to-database-extension/CF7DBPlugin.php on line 575
رهنمودهای علمی و عملی برای پیشگیری از ناقص سازی جنسی زنان - ناقص‌سازی جنسی زنان

به همت همکاران محترم کمپین گام به گام تا توقف ناقص سازی جنسی زنان، آقایان دکتر عثمان محمودی و محمد رئوف امینی دفترچه راهنمایی ویژه تدوین شده است که در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است. مطالعه این مجموعه به ممدکاران اجتماعی و بهورزان توصیه می شود.

همه باید برای پیشگیری از ختنه زنان و ریشه کردن این پدیده تلاش کنند، بخاطر اینکه این عمل عوارض جنسی، جسمی و روانی زیادی دارد و از نظر قانونی و انسانی نادرست است. در عصر حاضر ختنه زنان اشتباه بزرگی شناخته میشود و بر اساس قانون ممنوع است. آسیبهای ختنه کردن (مونث) فقط شامل زنان نمی شود مردان نیز در زندگی زناشویی آسیب می بینند و نهایتا این عمل باعث ایجاد جامعه ای ناسالم و ناهنجار می شود. در سال های اخیر جامعه جهانی تمام تلاش خود را برای پایان دادن و مبارزه با این پدیده انجام داده است. اگر تا اکنون ختنه جنس مونث به بهانه های دینی، عرف و عادات انجام شده هیچ پایه و اساس علمی و درستی ندارد و شایسته نیست در سایه ی چنین بهانه هایی این چنین گناهی صورت گیرد. این کتابچه شامل چندین مدرک (سند) علمی، دینی، قانونی و تاریخی است که نشانگر لزوم پایان بخشیدن به این پدیده می باشند و از خوانندگان این جزوه درخواست می شود که این اطلاعات و آگاهی ها را در خانواده و جامعه ی خود نشر دهند.

این کتابچه به دنبال آگاه سازی متخصصان و عامه مردم برای محفاظت و حمایت از دختران و زنان در برابر ناقص سازی جنسی زنان یا ختنه زنان است و شامل مجموعه ای از اطلاعات مفید قابل استفاده برای افراد و ارگان های مختلف است. ختنه زنان (FGM)کودک آزاری و شکلی از خشونت است علیه زنان و دختران و بنابراین باید به عنوان بخشی از سیاستها و ساختارهای حفاظت از بزرگسالان و کودکان مورد توجه قرارگیرد.

برای دانلود مجموعه رهنمودهای علمی و عملی برای پیشگیری از ناقص سازی جنسی زنان اینجا را کلیک کنید.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *