قطعی شدن شایعه فتوای داعش درباره ضرورت انجام ناقص سازی جنسی زنان بر روی دختران تازه متولد شده

دولت خودخوانده اسلامی (داعش) در فتوایی اعلام کرده است که دختران تازه متولد شده باید ختنه شوند.

این گروه اعلام کرده است که اگر مادران از انجام این عمل بر روی دخترانشان سر باز بزنند و اعتراض کنند مورد ضرب و شتم قرار می گیرند، جریمه می شوند و یا اینکه دختران بدون رضایت مادرانشان برای این عمل برده خواهند شد.

بنا بر این فتوا بخشی از کلیتوریس دختران باید بلافاصله بعد از تولد بریده شود.
گزارش های معتبر از شهر موصل تأیید می کنند که مادران باید دختران تازه متولد شده را برای انجام این عمل به بیمارستان ببرند.

حقوقدان و مدافع حقوق زنان در کردستان عراق، فلاح مراد خان، به خبرگزاری اکسپرس گفت: “سال گذشته زمانی که برای اولین بار فتوای گروه داعش علنی شد هیچ کس باور نمی کرد که این حکم واقعیت داشته باشد اما اکنون طبق آخرین تأییدیه ها به نظر می رسد که این حکم اجرا می شود”.

Baby1-632624

او اضافه کرد که گزارش ها نشان می دهد که اتاق جراحی ویژه ای در نظر گرفته شده است که در شهر موصل دختران تازه متولد شده برای اجرای عمل به این مکان برده می شوند. بخش هایی از کلیتوریس و یا همه آن بریده می شود

 فتوای سال گذشته این گروه نشان می دهد که انجام این عمل می تواند برای مادران یک عمل داوطلبانه باشد اما نتایج نشان می دهند در حال حاضر این عمل با خشونت و زور همراه است. این در حالی است که از سال 2011 ناقص سازی جنسی زنان در کردستان عراق ممنوع اعلام شده است.

هنوز ناقص سازی جنسی زنان از سمت افرادی که در میان مردم مورد اعتماد هستند توصیه می شود و به زنان گفته می شود که بهتر است هر چه سریع تر فرزندان دختر خود را برای انجام عمل آماده کنند.

از جمله دلایلی که از سوی این افراد اعلام می شود و به صورت کلیشه های رایج در میان مردم دهان به دهان می شود رعایت بهداشت، اهدای هویت فرهنگی و کنترل میل جنسی است.

ترجمه گام به گام تا توقف ناقص سازی جنسی زنان در ایران

منبع


2 دیدگاه

رایحه مظفریان · ژانویه 18, 2016 در 9:47 ق.ظ

سپاس فراوان از توجه شما
http://www.stopemiran.com
هم خدمتتان معرفی می گردد

آرمان شهر | Armanshahr| بنیاد آرمان شهر | شماره ۱۴۹ سال هشتم خبرنامه حقوق بشر و جامعه مدنی آرمان‌شهر‎‎‎‎‎‎‎‎‎ · ژانویه 18, 2016 در 9:36 ق.ظ

[…] دولت خودخوانده اسلامی (داعش) در فتوایی اعلام کرده است که دختران تازه متولد شده باید ختنه شوند. این گروه اعلام کرده است که اگر مادران از انجام این عمل بر روی دخترانشان سر باز بزنند و اعتراض کنند مورد ضرب و شتم قرار می گیرند، جریمه می شوند و یا اینکه دختران بدون رضایت مادرانشان برای این عمل برده خواهند شد. بنا بر این فتوا بخشی از کلیتوریس دختران باید بلافاصله بعد از تولد بریده شود. گزارش های معتبر از شهر موصل تأیید می کنند که مادران باید دختران تازه متولد شده را برای انجام این عمل به بیمارستان ببرند. حقوقدان و مدافع حقوق زنان در کردستان عراق، فلاح مراد خان، به خبرگزاری اکسپرس گفت: “سال گذشته زمانی که برای اولین بار فتوای گروه داعش علنی شد هیچ کس باور نمی کرد که این حکم واقعیت داشته باشد اما اکنون طبق آخرین تأییدیه ها به نظر می رسد که این حکم اجرا می شود”. بیشتر بخوانید […]

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *