Deprecated: Using ${var} in strings is deprecated, use {$var} instead in /home/stopfgmiran/public_html/wp-content/plugins/contact-form-7-to-database-extension/CF7DBPlugin.php on line 575
دختر متأهل ۱۴ ساله در اهواز خودکشی کرد - ناقص‌سازی جنسی زنان

۱۳ آبان ۱۳۹۴

دختر متأهل ۱۴ ساله در اهواز خودکشی کرد

دختر ۱۴ ساله‌ای که متأهل بود، خود را از پنجره به پایین پرتاب کرد و بعد از چند روز در بیمارستان جان سپرد.
همسر این دختر ۱۴ ساله که نامش برده نشده، به باشگاه خبرنگاران جوان گفته: «روز یکشنبه (۱۰ آبان) حدود ساعت ۱۷ بعد از ظهر، همسرم به دلیل نامعلومی خود را از طبقه پنجم منزل مسکونی پدرش در زیباشهر اهواز به پایین پرتاب کرد.»
۶۳۵۶۳۶۸۵۷۳۶۶۶۹۱۳۶۳
او افزود: «پس از انتقال او به بیمارستان و بستری شدنش ظهر دوشنبه ۱۱ آبان ماه در اثر جراحت ناشی از پرتاب، در بیمارستان فوت کرد.»
خودکشی در سنین پایین و ازدواج کودکان دو مسأله اجتماعی در ایران به‌شمار می‌روند.
دو هفته پیش نیز یک دانش‌آموز ۱۱ ساله در شهرستان اشنویه استان آذربایجان غربی خود را حلق‌آویز کرد و به زندگی‌اش پایان داد.
فاطمه دانشور، عضو شورای شهر تهران مهرماه امسال خبر داد که از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۳ تعداد ۱۱۱ کودک در ایران اقدام به خودکشی کرده‌اند.
به گفته دانشور، این کودکان بین هشت تا ۱۳ سال سن داشته‌اند و خودکشی آن‌ها به شیوه مسمومیت بوده است.
از سوی دیگر آمار‌ها نشان می‌دهد که شمار ازدواج و طلاق کودکان در ایران افزایش یافته است.
به گفته فرشید یزدانی، مشاور و دبیر شورای عالی برنامه‌ریزی راهبردی سازمان تأمین اجتماعی، بر پایه آمار رسمی از سال ٨۵ تا شش ماه اول سال جاری خورشیدی، ٨٩٠ هزار نفر از کودکانی که ازدواج کرده‌اند، دختر بوده‌اند.
بر اساس قانون مدنی ایران، سن قانونی ازدواج برای دختران ۱۳ سال و برای پسران ۱۵ سال تعیین شده است. با این حال در ماده ١٠۴١ قانون مدنی آمده است: «عقد نکاح دختر قبل از رسیدن به سن ١٣‌ سال تمام شمسی و پسر‌ قبل از رسیدن به سن ١۵‌سال تمام شمسی منوط است به اذن ولی به شرط رعایت ‌مصلحت با تشخیص دادگاه صالح.»
فعالان حقوق زنان خواهان ممنوع‌شدن ازدواج دختران در سنین پایین هستند.
منبع


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *